مصاحبه اختصاصی رسانه خشکبیجارما با بازیکن ارزشمند تیم بانوان ملوان و موسس آکادمی فوتبال بانوان ستارگان 21 خشکبیجارلطفا یک بیوگرافی کوتاه از خودتان بفرمائید؟
هاجر شاه ملک پور متولد1364 در شهر خشکبیجار هستم و پانزده سال است که به صورت حرفه ای به ورزش فوتبال می پردازم.

چگونه با فوتبال آشنا و به آن علاقه مند شدید؟
در خانواده برادرانم فوتبال بازی می کردند که من هم به سبب علاقه ای که داشتم با آنها همبازی شدم، تا سال 83 که به صورت اتفاقی متوجه شدم باشگاه ملوان انزلی جهت تکمیل تیم خود و حضور در مسابقات فوتبال بانوان کشور اقدام به تست گیری می کند که به طبع آن در تمرینات شرکت و نظر کادر فنی را جلب کردم و عضوی از این باشگاه شدم و با افتخار از سال 84 تا کنون به جز یک مقطع دو ساله که تیم بانوان ملوان منحل شده بود در طول این سالها در خدمت تیم بانوان ملوان در لیگ برتر کشور بوده ام.

در دوران ورزشی خود به چه افتخاراتی دست یافتید؟
دو عنوان قهرمانی و پنج عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر بانوان کشور همراه ملوان، قهرمانی در تورنمنت بین المللی پاکستان، قهرمانی تورنمنت آلمان، قهرمانی مسابقات ابوظبی، قهرمانی جام حذفی ایران و دعوت به تیم ملی بانوان فوتبال کشور

الگوی های فوتبالی شما در داخل و خارج از کشور چه افرادی هستند؟
مرحوم سیروس قایقران، آندره پیرلو و الکس مورگان

آیا در فوتبال بانوان کشور به غیر از علاقه مندی، مبلغ قرارداد ها به گونه ای است که نیاز های یک ورزشکار را تامین نماید؟
در سال جاری وضعیت سطح قرارداد ها نسبت به سالیان گذشته بهتر شده است.

کدام مربی نقش به سزایی در پیشرفت فوتبالی شما داشته است؟
با افتخار خانم مریم ایراندوست، ایشان همچنین الگوی من در عرصه مربیگری نیز است.

 

چگونه شد به این نتیجه رسیدید که در حین بازی در بالاترین سطح فوتبال بانوان کشور، در زادگاهتان نیز نخستین آکادمی فوتبال بانوان را نیز راه اندازی کنید؟
با توجه به فرصت بدست آمده در سال جاری به این نتیجه رسیدم که زمان آن فرا رسیده تا تجارت بدست آمده در پانزده سال از فعالیتم در فوتبال بانوان کشور را در اختیار فرزندان زادگاهم خشکبیجار قرار دهم و بسیار خرسندم که در این راه با استقبال همشهریان و همراهی مسئولین شهرم مواجه شدم. در ابتدا فعالیتمان را با هفت بازیکن شروع و هم اکنون پس از گذشت چهار ماه بیست و یک بازیکن ما را همراهی می کنند که بسیار خوشحالم که همه بچه ها همانند خودم عاشق فوتبال هستند.

دلیل انتخاب نام آکادمی فوتبال بانوان ستارگان 21 خشکبیجار؟
خیلی در اینترنت به دنبال نام تیم گشتم اما به نتیجه نهایی نرسیدم، تا اینکه به صورت اتفاقی در نخستین بازی دوستانه با تیم بانوان ملوان، داور مسابقه نام تیم را از من سوال کرد و با توجه به علاقه مندیم به ستارگان و شماره پیراهنم در ملوان که 21 است نام ستارگان 21 خشکبیجار را انتخاب کردم و به دنبال ثبت رسمی این نام نیز هستم.

نتیجه دیدار شما با بانوان ملوان چه شد؟
ما موفق شدیم چه در بازی رفت که در انزلی برگزار شد و چه در دیدار برگشت که در خشکبیجار میزبان تیم ملوان انزلی بودیم این تیم را شکست دهیم.

آیا خانواده های بازیکنان تعامل لازم را با شما دارند؟
خانواده ها همراهی و همکاری بینظیری با ما داشته اند، به طور نمونه بازیکنی دارم که مادر دو فرزند است اما هر زمانی را جهت تمرین اعلام کنم حضور دارد.
خانواده خود من همیشه پشتیبان من بودند و این نوع حمایت را در خانواده های بازیکنانم نیز احساس می کنم و از آنها سپاسگزارم.

چه آینده ای را برای بانوان فوتبالیست خشکبیجاری متصور هستید؟
واقعا بچه ها دارای استعداد فوتبالی خوبی هستند و حتما با پشتکار و ممارست این عزیزان این نوید رو می توانم بدهم که در سالیان آینده، در رده های مختلف تیم ملی بانوان فوتبال کشورمان سهمیه داشته باشیم.

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما، اگر صحبتی به جا مانده در خدمت شما هستیم؟
ممنون از شما بابت حمایتتون، من در زادگاهم معنی واقعی حمایت یک شهر از یک تیم رو احساس کردم. در همین چند ماه چهار دست لباس کامل تیم به ما هدیه شده در صورتی در سایر آکادمی ها بازیکنان هزینه لباسشان رو پرداخت می کنند. تشکر  از مدیریت مجموعه ورزشی طیارپور بابت در اختیار گذاشتن زمین تمرین و سپاس از سایر عزیزان که همراه ما بودند.  امیدوارم بتوانم در این مسیر نام شهرم را پر آوازه کنم.

"در پایان اگر بتوان ساسان اصغرپور بازیکن سابق شاهین تهران در لیگ تخت جمشید را پدر فوتبال آقایان خشکبیجار نامید، براستی هاجر شاه ملک پور شایسته این عنوان در فوتبال بانوان خشکبیجار است"

 

ادامه مطلب...

نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاری

نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاری

کارگروه فرهنگی هنری خشکبیجار تقدیم میکند: نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاریاز ۱۰ تا ۱۲ آبان در...

جلسه مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با مسئولین شهری و بخش خشکبیجار

جلسه مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با مسئولین شهری و بخش خشکبیجار

در ادامه رایزنی های مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در پارلمان، جلسه ای با حضور آقایان حسن معینی، کاوه...

عکسهای ارسالی کاربران

آگهی تجاری

فرهنگی هنری

ورزشی