تیم فوتبال بزرگسالان کشاورز خشکبیجار که برای دومین سال متوالی در لیگ بزرگسالان رشت حضور دارد موفق شد در هفته نخست لیگ شهرستان رشت در سال 97 با نتیجه هشت بر یک از سد خزر رشت بگذرد و خود را به عنوان مدعی صعود به لیگ دسته اول گیلان مطرح نماید.

این دیدار در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار و گلهای کشاورز خشکبیجار را آقایان علی قاسمی ۳ گل، سیاوش یگانه ۲ گل ، آرمان حیدری ، رضا رستگاری و آرمان ملک دوست ۱ گل به ثمر رساندند.

هدایت کشاورز را حسین کارجو مربی سرشناس گیلانی با سابقه سه دوره قهرمانی لیگ برتر گیلان بر عهده دارد.

ادامه مطلب...

لطفا یک بیو گرافی کوتاه از خودتان بفرمائید؟

احمد رضا علیزاده جورکویه متولد اول مهر 1353 در روستای جورکویه بخش خشکبیجار هستم.

 

چطور با والیبال آشنا شدید؟

من در خانواده کاملا والیبالی متولد شدم پدر و برادرهای من همچنان از گذشته تا کنون به ورزش والیبال می پردازند. علاقه به والیبال به نوعی در خانواده ما موروثی است از نسل پدرم به بنده از من به فرزندم منتقل شده است.

 

در دوران نوجوانی و جوانی شما کدام رشته در روستایتان جورکویه بیشتر مورد پسند عموم بود؟

والیبال حرف اول را محله ما میزد و به گونه ای بود که حداقل سه تیم خوب در روستای ما مشغول به فعالیت بودند اما متاسفانه امروزه استقبال از والیبال کمرنگ شده است.

 

در دوران جوانی شما کدامیک از روستاهای خشکبیجار حرفی برای گفتن داشتند؟

بیشتر روستاهای شرقی خشکبیجار از جمله جورکویه، نوشر، شیشه گوراب، نیساچاه و چند روستای شمالی سمت ساحل را می توان نام برد.

 

به طور حرفه ای از چه زمانی مشغول به فعالیت شدید؟

در سال 1366 و با پیوستن به تیم دارایی لشت نشاء شروع کار من به صورت حرفای بود و بیش از دوسال در خدمت این تیم در سطح اول استان بودم و سپس شش ماهی در تیم بانک صنعت و معدن رشت مشغول بودم و از این تیم به باشگاه بانک کشاورزی تهران منتقل شدم که در سال اول با توجه به شرایط سنی ام در تیم های نوجوانان وجوانان بازی می کردم که اتفاقا در هر دو رده به مقام قهرمانی باشگاههای تهران رسیدیم و همچنین در سال دوم حضورم در تیم های جوانان و بزرگسالان حضور داشتم.

پس از این دوران در تیم قدس رشت خدمت سربازی را گذراندم.

یک سالی بعد از اتمام خدمت سربازی در هیچ تیمی بازی نمی کردم تا اینکه در سال 1375 به باشگاه بانک تجارت گیلان پیوستم و دو سالی در خدمت این باشگاه بودم و از آنجا به عضویت باشگاه چوکای تالش که در دسته اول والیبال کشور حضور داشت پیوستم و با این تیم به مقام دوم دست پیدا کردم.

 

شما به بعد از اتمام دوران حرفه ای و با پیشینه حضور در تیم بانک تجارت به استخدام این بانک درآمدید؟

بله، همچنین من دوازده سالی را چه به عنوان هیئت و چه به عنوان مربی والیبال لشت نشاء را در دست داشتم و امیدورام این زمینه در  خشکبیجار نیز مهیا شود تا بتوانم دینم را به زادگاهم جبران کنم.

 

خشکبیجار در دوران کوتاهی در سطح والیبال استان و حتی کشور مشغول به فعالیت بود، از چگونگی شکل گیری آن تیم بگوئید؟

شهردار وقت خشکبیجار در سال  1378 آقای پروانه که فردی والیبال دوست بود و این علاقه به همراه میل ما به حضور در لیگ سبب شد ما در سطح لیگ استان حضور قدرتمندی داشته باشیم و به مرحله نهایی لیگ نیز صعود کردیم که متاسفانه بنا به دلایلی آن لیگ به سرانجام نرسید و ما از حضور در لیگ کشور محروم شدیم.

در همان سال نیز با تیم شهرداری خشکبیجار در لیگ والیبال ساحلی کشور حضور داشتم که به مقام چهارم کشور دست پیدا کردم.

 

به غیر از شما چه افراد دیگری از همشهریانمان والیبال را به صورت حرفه ای دنبال می کردند؟

می توان آقایان محمود هاشمی که در تیم صنام تهران بازی میکرد، ناصر و احمد غلامی، سیروس اصغر پور، غلامرضا علیزاده را می توان نام برد که هیچگاه متاسفانه نتواستند که همراه تیمی از زادگاهشان در سطح کشور حضور داشته باشند.

 

به نظر شما چه عاملی سسب گردید تا ما نتوانیم از استعدادهای والیبالی بومی استفاده کنیم؟

عامل اصلی عدم مدیریت صحیح ورزشی و چند دستگی در ورزش خشکبیجار است که می توان گفت والیبال سر آمد این قضایا است.

 

شما اشاره به آن داشتید در مقطعی کوتاه شهرداری خشکبیجار در سطح استان و کشور تیمداری می کرد، چه بر سر آن تیم آمد؟

متاسفانه معظلی که ورزش کشور و به خصوص شهرهای کوچک گریبانگیر آن هستند مدیریت سلیقه ای در ورزش است که با تعویض یک مدیر همه برنامه ریزی ها بهم می خورد و چون ریشه ای عمل نمی کنیم همه چیز بر می گردد سر نقطه اول خودش، تیم والیبال شهرداری خشکبیجار هم از این قائده مسنثنی نبوده و با رفتن پروانه شهردار وقت آن تیم هم از هم پاشید.

 

در چه سالی وارد دنیای مربیگری در والیبال شدید؟

بنا بر علاقه در سال 1372 و همزمان با دورانی که بازی می کردم مربیگری را نیز انجام می دادم.

 

شما مربیگری را در شهری غیر از زادگاهتان آغاز نمودید آیا از این انتخاب راضی هستید؟

خودم تمایل زیادی داشتم در زادگاه خودم فعالیت داشته باشم و به نوعی دینم را به زادگاهم ادا کنم و الان نمی توانم بگویم ز آن انتخاب خوشحال هستم یا پشیمان و آنچه مشخص است شرایط برای کار کردن در خشکبیجار فراهم نیست و علاوه بر اینکه هیچ کمکی نمی شود، دلزدگی هم به نوعی در ما ایجاد می کنند.

 

در واقع در طی این سالها حمایتی از شما نشده است؟

در گذشته بدین صورت بود که مسئولین بدنبال ما برای تشکیل تیم بودند ولی متاسفانه الان این داستان برعکس شده است. بطور مثال ما در ماه آینده در لیگ نوجوانان و جوانان گیلان با نام خشکبیجار حضور خواهیم داشت ولی دریغ از حضور یک مسئول سر تمرینات ما.

" من برای تامین مسائل مالی مجبورم به دهها نهاد مراجعه کنم و بیشتر انرژی من در این مسیر صرف می شود، در حالی که من باید تمام تمرکز خود را روی موارد فنی تیم بگذارم"

 

شما جهت رفع مشکلات به مسئولین ورزش بخش مراجعه نموده اید شاید آنها مطلع نباشند؟

الان اکثر مسئولین می دانند که بنده تیم داری می کنم، اگر مطلع نباشند مشکل از خود آنها است که به مشکلات و مسائل ورزش اشراف ندارند. متاسفانه زمانی که نزد مسئولین می رویم در انتها از پیشیمان می شویم شاید ما باید چیزی به آنها بدهیم.

 

آیا تمایل دارید تحت نظر نهادی مانند شهرداری در مسابقات حضور یابید یا می خواهید مستقل باشید؟

از حمایت نهادها به صورت اسپانسرینگ حمایت می کنیم ولی چون تجربه خوبی از گذشته نداریم تمایلی برای این قضیه ندارم که با رفتن یک مدیر آن اتفاقات دوباره تکرار گردد.

 

حال والیبال آموزشگاهی خشکبیجار چگونه است؟

چون غالب بازیکنان ما در حال تحصیل هستند تا حدودی در جریان مسابقات آموزشگاهی هستم ولی متاسفانه با اینکه چند روز دیگر مسابقات آموزشگاهی استان شروع می شود ولی تیم آموزشگاهی خشکبیجار حتی یک تمرین هم نداشته است.

 

در پایان اگر صحبت خاصی هست در خدمت شما هستم؟

با تشکر از شما که پیگیر ورزش خشکبیجار هستید امیدوارم روزی مسئولین ورزشی وارد گود شوند و ورزشکاران را حمایت کنند نه اینکه ما فقط مسئولین را موقع اهدا مدال و کاپ ببینیم. زمانی که مسابقات به پایان رسیده احتیاجی به حضور آنها نیست ما الان قبل از مسابقات به حضور آنها نیاز داریم نه موقع مسابقه فینال برای عکس یادگاری...

 

دیدار دوستانه فوتبال پیشکسوتان شهر ساحلی خشکبیجار و پرسپولیس تهران به همت چند تن از علاقه مندان به شهر و ورزش خشکبیجار در تاریج هجدهم اسفند نود و شش در ورزشگاه شهرداری خشکبیجار و در یک هوای سرد و طوفانی زمستانی با حضور بیش از یک هزار علاقه مند به این دو تیم برگزار شد.

ترکیب اولیه پیشکسوتان پرسپولیس تهران:

بهروز سلطانی، ضیاء عربشاهی، مرتضی فنونی زاده، علیرضا محمد، محمد برزگر، حسن خان محمدی، محمد منصوری، ابراهیم اسدی، رضا جباری، احسان خرسندی و بهنام طاهرزاده

 

ترکیب اولیه پیشکسوتان شهر ساحلی خشکبیجار:

مجید شعبانپور، صادق نادری، فرشاد حبیبی، صادق حسنی، محمد یزدانی، محمدرضا فلاح، حمید رضا نیکی، عباس شطرنجی، میثم کوچک آقایی، محمد نیک و اکبر سمیعی پور

 

داوران:

سجاد لطافتی، جمال حسینی، آرش امینی و سجاد حسن پور

هماهنگی و مسئول برگزاری دیدار: آرمان رضائیان

 

 شرح بازی:

نیمه نخست:

بازیکنان تیم شهر ساحلی خشکبیجار بدون توجه به بازیکنان نامدار پرسپولیس تهران در دقایق ابتدایی نبض بازی را به دست گرفته و مزدی این پرتری خود را با گل میثم کوچک آقایی بدست آوردند. اما این پایان کار در نیمه نخست نبود و در دقایق پایانی این نیمه تیم شهر ساحلی خشکبیجار با دبل میثم کوچک آقایی به گل دوم خود رسید.

 

نیمه دوم:

هر دو تیم با تغییراتی در ترکیب خود این نیمه را آغاز نمودند، آنچه در این نیمه مشهود بود ستارگان تیم پرسپولیس با توجه به تجربه و آمادگی بدنی خود عملکرد بهتری نسبت به تیم میزبان داشته و نبض بازی را به دست گرفتند که حاصل تلاش آنها یک گل محمد منصوری، یک گل به خودی و یک پنالتی از دست رفته توسط ابراهیم اسدی بود.

 

حاشیه ها:

تیم برگزاری علی رغم هماهنگی های متعدد با مراجع ذی صلاح و متحمل شدن بار مالی سنگین برای این دیدار بزرگ با سنگ اندازی های مدیران ورزشی خشکبیجار و یک پیشکسوت نما مواجه بودند.

مجموعه شهرداری خشکبیجار نهایت تلاش خود را جهت هرچه بهتر آماده شدن ورزشگاه انجام دادند و از این جهت می تواند یک الگو برای سایر نهادها و سازمانها باشد.

بر خلاف پیش بینی هواشناهی که هوای با دمای 25 درجه همراه با وزش باد گرم را پیش بینی کرده بود، بطور ناگهانی و ساعتی قبل از برگزاری با هوای بسیار سرد همراه با وزش باد سرد را شاهد بودیم.

این دیدار برای نخستین بار در ورزش خشکبیجار توسط دو دوربین ثابت ، یک دوربین متحرک و یک هلی شات تصویر برداری شد.

بازیکنان پرسپولیس تهران در گفتگو با رسانه ملی از سطح برگزاری دیدار و تیم میزبان اظهار رضایت داشتند و خشکبیجار را لایق حضور در سطح اول فوتبال کشور دانستند.

 

 ادامه مطلب...

 

با کسب سیزده مدال طلا
درخشش باشگاه افشین خشکبیجار در مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ WRP کشور


رقابت‌های قهرمانی پاورلفتینگ باشگاه‌های کشور روز گذشته در تهران برگزار شد.
در این مسابقات که با حضور حدود چهارصد ورزشکار  در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار شد، شرکت کنندگان خشکبیجاری در قالب باشگاه افشین به سیزده مدال طلا دست یافتند.

مدال های طلای جوانان و نوجوانان  قهرمانی پاورلیفتینگ WRP کشور توسط شیر مردان باشگاه افشین خشکبیجار

عرفان عظیمی
سبحان اصغرپور
حسام پورمحمد
ابولفضل محمدی  
روزبه جعفرپور
سیدمحمد سیدمحمدی

مدال های طلای پیشکسوتان قهرمانی پاورلیفتینگ WRP کشور توسط شیر مردان باشگاه افشین خشکبیجار

محمد حکیمی
نقی مدلل
سید عیسی حسینی
رحمت سلیمانی
محرم عباسپور
منوچهر ملکی
سهراب پسندیده

افشین پورمحمد جکتاجی به عنوان موسس و مربی باشگاه افشین خشکبیجار در کنار تیم حضور داشت.

 

ادامه مطلب...

در ادامه دیدار های لیگ شهرستان رشت و در هفته چهارم این رقابت ها دو تیم همشهری یاران و کشاورز خشکبیجار به مصاف هم رفتند و پس از سالها شاهد رقابت جدی از دو تیم خشکبیجاری به صورت رسمی بودیم.

این دیدار در تاریخ دهم دی ماه نود و شش به میزبانی ورزشگاه سردارجنگل  رشت برگزار شد. در حالیکه که هر دوم با سه بازی و چهار امتیاز در جایگاه چهارم و پنجم جدول حضور داشتند نیاز مبرم به سه امتیاز بازی جهت صعود به لیگ دسته اول گیلان داشتند و بدین ترتیب بازی هجومی در دستور کار هر دو تیم قرار گرفت.

کشاورز در دقایق ابتدایی بازی با گل میلاد موسوی از حریف خود پیش افتاد اما این پایان کار کشاورز در نیمه نخست نبود و روی ضربه پنالتی توسط مازیار صمدی به گل دوم دست یافت. یاران که بازی را از دست رفته می دید با تعویض بازیکنان و بازی دادن به جوانان توانست فاصله را به حداقل برساند و محمد صنایع رهبر جوان نامدار این تیم گل اول خود و تیمش را به ثمر برساند. بازی می رفت که با این نتیجه به پایان برسد که داور مسابقه سجاد لطافتی به نشانه خطا روی مهاجم یاران اعلام ضربه پنالتی نمود، سعید دهدار گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

در پایان دو تیم به نتیجه دو بر دو رضایت دادند نتیجه ای که بیش از اینکه آنها را خوشحال نماید دو تیم استقلال ماهان رشت و سایپا گیلان را خوشحال نمود و عملا شانس دو تیم خشکبیجاری را برای صعود به لیگ گیلان کمرنگ نمود.

 

ادامه مطلب...

علیرضا رمضانی با امضاء قردادی به مدت نیم فصل رسما به باشگاه کشاورز خشکبیجار پیوست

وی متولد دهم شهریور 1363 است و فوتبال خود را از تیم های نوجوانان ملوان آغاز کرد و پس از طی مراحل فوتبالی به تیم های جوانان، امید و در سال ۱۳۸۶ به تیم بزرگسالان ملوان راه پیدا کرد.

استعداد او توسط محمد احمدزاده سرمربی تیم ملوان شناسایی شد. او که به جوانگرایی در ترکیب تیم علاقه زیادی داشت، به وی فرصت بازی داد و رمضانی نیز نهایت استفاده را از این فرصت برد.

بزرگترین عنوان تیمی او  همراه ملوان انزلی است که به مقام نائب قهرمانی جام حذفی کشور دست یافت.

 ادامه مطلب...

تیم فوتبال کشاورز خشکبیجار در هفته اول لیگ بزرگسالان شهرستان رشت در ورزشگاه سردارجنگل به مصاف شهاب پسیخان رشت رفت.

سید علی محمدی سرمربی نام آشنا کشاورز بازیکنان زیر را در ترکیب ابتدایی قرار داد:
سعید غلام زاده  در پست دوازبان، مجتبی براری، محمد طالقانی، پویا مدبری و پیام مدبری در پست های دفاع چپ و راست و میانی ، امیر ابراهیمی و آرمان ملک دوست در پست هافبک وسط  ، مازیار صمدی پیستون چپ و سعید صالحی پیستون راست ،حامد حقدوست پشت مهاجم و آرمان غلامی در پست مهاجم نوک

تعویضی ها:
محمد طالقانی دقیقه 45، میلاد طاهری دقیقه 70  و مهدی مقدم  دقیقه 80 وارد زمین مسابقه شدند.

شرح بازی:
گل نخست این دیدار در دقیقه 20 توسط مهاجم شماره 10 کشاورز مازیار صمدی وارد دروازه شهاب پسیخان رشت شد، در ادامه بازی  در نیمه اول کشاورز چند موقعیت مناسب برای گلزنی را با بی دقتی بازیکنان از دست داد.

 با شروع بازی در نیمه دوم تیم شهاب پسیخان رشت موقعیت هایی را روی دوازه کشاورز بدون گشودن دوازه بدست آورد.

با سپری شدن دقیقه 60 کشاورز همانند نیمه اول کنترل بازی را بدست و موقعیت های فروانی را خلق تا دقیقه 70 بازی و روی یک ضربه ایستگاهی مازیار صمدی گل دوم خود و کشاورز را وارد دوازه شهاب پسیخان رشت نمود.

در دقیقه 72 بازیکنان شهاب با تیزهوشی و در غفلت مدافعان روی یک ضربه ایستگاهی به گل اول خود دست یافتند.

در دقیقه 80 و روی پاس زیبای میلاد طاهری، سعید صالحی گل سوم کشاورز را وارد دروازه حریف نمود.

در دقیقه 85 و روی یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه کشاورز داور نقطه پنالتی را نشانه گرفت که سعید غلام زاده دروازه بان کشاورز  مانع از گل شدن توپ شد.

نتیجه پایانی:
کشاورز خشکبیجار 3 شهاب پسیخان رشت 1

ادامه مطلب...

 

به گزارش وبسایت رسمی خشکبیجارما: علی رمضانی بازیکن سابق ملوان بندر انزلی با امضاء قرداد داخلی با  کشاورز خشکبیجار به تمرینات این تیم اضافه شد.

همچنین محمد دادرسی بازیکن سابق سپیدرود رشت نیز در تمرینات کشاورز خشکبیجار حاضر شده و در روزهای آتی و در صورت به عدم  توافق  با باشگاه شهرداری تبریز در ادامه فصل در خدمت کشاورز خشکبیجار خواهد بود.

 ادامه مطلب...

با درود خدمت شما لطفا یک بیوگرافی کوتاه از خودتان بفرمایید؟

سید علی محمدی متولد 1337 در شهر رشت هستم.

فوتبال خود را از چه باشگاهی آغاز و در چه باشگاهی به پایان رساندید؟

فوتبالم را از تیم های پایه باشگاه ابوذر رشت آغاز و سپس در سال 1360 جذب باشگاه سپیدرود رشت شدم و تا سال 1377 در این باشگاه حضور داشتم و فوتبالم را در باشگاه استقلال شهرداری رشت که هدایت آن را فرهاد کاظمی بر عهده داشت به پایان رساندم.

شما سالها در تیم منتخب گیلان حضور داشیتید؟

بله، در ابتدای دهه شصت فوتبال کشور به صورت استانی برگزار می شد و من این افتخار را داشتم در پنج دوره این مسابقات در خدمت تیم منتخب گیلان باشم.

چه افتخاراتی همراه تیم منتخب گیلان کسب کردید؟

از پنج دوره مسابقات ما در چهار دوره در نیمه نهایی حضور داشتیم و یکبار نیز به مسابقه فینال راه یافتیم که متاسفانه مغلوب شدیم و به مقام نائب قهرمانی رسیدیم.

 در آن دوران شما همراه تیم منتخب گیلان بازی های دوستانه بین المللی نیز داشتید؟

بله درست است ما تیم های کره شمالی و شوروی را شکست دادیم و همچنین در مقابل باشگاه لایپزیک آلمان به تساوی دست یافتیم.

آیا هیچگاه به تیم ملی دعوت شدید؟

در سال 64 به اردوی تیم ملی همراه سیروس قایقران، حمید رضا منصوری، امید هرندی و فکری از گیلان دعوت شدیم ولی چون در آن زمان تمام توجه ها به تیم های تهرانی بود شانس راهیابی به مسابقات رسمی را بدست نیاوردم.

"در سن چهل سالگی نیز توسط آقای محمد مایلی کهن به تیم ملی دعوت شدم که ایشان از سن بنده اطلاع نداشتند و زمانی که آقای مجید جهانپور دستیار ایشان این نکته را یاد آور شدند، تعجب کردند در این سن آماده هستم "

آیا در دوران شما عواید مالی نصیب بازیکنان می شد؟

در دوران ما عشق و علاقه حرف اول را میزد و من نیز هیچ زمانی الویتم پول نبوده و نیست.

بالاترین رغمی که از فوتبال دریافت کردید در کدام تیم و چه میزان بود؟

سال 1387  در باشگاه استقلال شهرداری رشت و یک میلیون تومان دریافتی ام بود .

آیا پیشنهاد خارجی هم داشتید؟

بله، از لیگ ترکیه پیشنهادی داشتم که البته دعوت نامه به دست برادرم که از علاقه مندان دو آتیشه سپیدرود بود رسید و به دلیل اینکه این اتفاق نیفتد که پیشهاد آنها را قبول و سپیدرود را ترک کنم، موضوع را بازگو نکرد. البته اگر هم در جریان قرار می گرفتم، به دلیل عرق به پیراهن سپیدرود به هیچ عنوان از این تیم جدا نمی شدم.

از کدام مربی در دوران فوتبال بازی کردن بیشتر  آموختید؟

من سه سال شانس همکاری با فرهاد کاظمی را داشتم و در این سالها نکات فراوانی را از او آموختم که بسیار برایم پر ثمر بود.

در چه سالی وارد عرصه مربی گری شدید؟

در سال 79 با قبول هدایت تیمهای پایه داماش وارد عرصه مربی گری شدم و سپس در خدمت تیم های استقلال شهرداری و سپیدرود رشت بودم.

آیا در دوره های مربیگری شرکت کرده اید؟

بله، هم اکنون دارای مدرک A ایران که معادل B کنفدراسیون فوتبال آسیا است می باشم.

آیا وضعیت ورزش و فوتبال  استان از نظر شما مطلوب است؟

نه متاسفانه، من از مسئولین استان گلایه دارم. کم توجهی برخی مدیران سبب شده ورزش استان به سمت بیراه برود.

"من دوازده سال در خدمت تیم های پایه بودم و 25 بازیکن در سطح ملی معرفی کردم، شاگردانی مانند علیرضا جهانبخش، حسین ابراهیمی، میثم تهی دست، احمد مظلوم و...

ورزش و فوتبال گیلان در سالیان گذشته رو به جلو بود ولی در سالیان اخیر رو به عقب و در حال درجا زدن است آنهم به دلیل کم توجهی مسئولین.

عامل اصلی نا پاکی برخی از مربیان پایه چیست؟

زمانی که باشگاهها به تعهدات خود در مقابل مربیان عمل نمی کنند، مربی ناچار می شود جهت امرار و معاش خود به خانواده ها پناه ببرد و در این زمان فوتبال از مسیر درست خارج می شود و چنین عملی در شال و شخصیت مربیان زحمت کش ما نیست.

 

زمانی هدایت تیم بزرگسالان سپیدرود را در اختیار گرفتید که این تیم حال و روز خوشی نداشت؟

بله با ورود آقای نجفی و با درخواست آقای صوفی هدایت تیم را که در لیگ گیلان جایگاه نهم را در اختیار داشت بعهده گرفتم و با همت بازیکنان و مربیان وقت تیم را به عنوان نماینده استان راهی مسابقات سراسری کردیم.

قبل ازشروع فصل بعد مبلغی را حدود پانصد ملیون برآورد کردیم تا بتوانیم نماینده ای شایسته و در خور نام بزرگ سپیدرود باشیم که مورد موافقت قرار نگرفت. سالها بعد متوجه شدیم که برخی مدیران فقط جهت برخوداری از معافیت های مالیاتی تیم هایی همانند سپیدرود را تحت پوشش قرار می دهند و انگیزه دیگری ندارند.

این طور می شود عنوان کرد در سالهایی از دهه هشتاد، سپیدرود علی رغم شایستگی در هفته های پایانی به طور مشکوکی از صعود باز می ماند، علت غیر فوتبالی داشت؟

بله دقیقا همینطور است. مدیران وقت تمایل نداشتند تیم صعود کند و فقط به فکر منافع خودشان بودند.

شما سابقه همکاری با امیر عابدینی مدیر عامل داماش را نیز داشته اید؟

بله، در دوره مدیریت ایشان هدایت تیم نونهالان داماش را بر عهده داشتم و بخوبی به یاد دارم تیم ملوان را در فینال مسابقات با هشت گل مغلوب کردیم و کاپ مسابقات را نزد ایشان بردم ولی متاسفانه آقای عابدینی جای تشکر فرمودند نیازی به بازیکن سازی نداریم، علی کریمی را با پول می آوریم. من در جواب ایشان عرض کردم شما و امثال شما همانند مستاجری هستید که می آیید و می روید ولی این جوانان آینده سازان ورزشمان هستند.

 

چطور شد هدایت تیم های پایه کشاورز خشکبیجار بر عهده گرفتید؟

در سال 91 با پیشنهاد آقای حقدوست و دوستان مشترک افتخار این را داشتم در خدمت مردم شریف بخش خشکبیجار باشم، البته انتظار نداشتم با انبوهی از استعداد های ناب در خشکبیجار مواجه بشوم.

چند تن از همشهریان ما توسط شما در تیم های پایه کشاورز رشد و به باشگاههای مطرح معرفی شدند؟

بله، جوانانی مانند مرتضی مریدانی، محمد صنایع رهبر،جودت، اخوان و ... را به باشگاههای سپیدرود و ملوان معرفی کردیم.

بهترین مقام شما همراه باشگاه کشاور خشکبیجار چه بوده است؟

مقام قهرمانی لیگ گیلان .

وضعیت کیفی نونهالان، نوجوانان و جوانان علاقه مند به فوتبال در خشکبیجار جگونه است؟

ما استعدادهای فراوانی در سطح خشکبیجار داریم که قطعا با حمایت های لازم از سوی مردم و مسئولین یقین دارم در سالهای آتی توان داشتن چند ملی پوش را خواهیم داشت.

در سالهایی که در خشکبیجار فعالیت داشتید آیا حمایتی از سوی مسئولین صورت گرفت؟

متاسفانه در این سالها هیچ مسئولی را سر تمرین ندیدم و فقط اخیرا آقایان حسن معینی، کاوه صفری و خانم حسینی از اعضای شورای شهر خشکبیجاردر تمرینات ما حاضر شدند و حمایت خود را از مجموعه اعلام کردند، امیدوارم حمایت ها استمرار داشته باشد.

وضعیت امکانات باشگاه در چگونه است؟

متاسفانه ما از داشتن حداقل امکانات که شامل توپ و لباس مناسب است محروم هستیم.

با قول اعضای شورای شهر و شهردار امیدواریم نواقص زمین فوتبال نیز مرتفع گردد تا ناچار نشویم در شهرهای مجاور میزبان حریفانمان باشیم.

شما با آقای صادق نادر همشهری گرانقدرمان نیز همبازی بودید؟

بله، مدتی را درکنار هم در تیم سپیدرود همبازی بودیم.

جای بسی تاسف است خشکبیجار با داشتن پیشکسوتانی همچون صادق نادری از داشتن تیم پیشکسوتان منسجم محروم باشد.

"خشکبیجار تنها شهر در استان گیلان است که پیشکسوتان فوتبال ندارد"

اگر به عقب برگردیم چه تصمیم فوتبالی را که نگرفته اید ، می گرفتید؟

به پیشنهاد بهمن خان صالح نیا لبیک می گفتم و به تیم ملوان بندر انزلی می پیوستم.

در پایان اگر صحبت خاصی هست بفرمائید؟

با تشکر از شما که این وقت را در اختیار من گذاشتید و آرزوی موفقیت.

 

 ادامه مطلب...

 

به گزارش وبسایت خشکبیجارما: عصر امروز آقایان حسن معینی ، کاوه صفری و خانم زهرا حسینی از اعضای شورای شهر خشکبیجار با حضور در ورزشگاه شهرداری خشکبیجار ضمن بازدید از وضعیت چمن و سخت افزار های موجود ورزشگاه دقایقی را با سرمربی و مدیرعامل باشگاه کشاورز خشکبیجار به گفتگو پرداخته و در جریان مشکلات این باشگاه جهت حضور در لیگ گیلان قرار گرفتند.

سید علی محمدی بازیکن نام آشنای فوتبال گیلان و سپیدرود که به عنوان سرمربی در باشگاه کشاورز مشغول به فعالیت می باشد، حضور اعضای شورا در تمرینات این باشگاه را به فال نیک گرفته و خواهان توجه بیشتر به این باشگاه که تنها نمایند ورزش خشکبیجار در سطح لیگ گیلان می باشد را خواستار شد.

در بخشی دیگر از سخنان نواب حسینی مدیر عامل باشگاه بزرگترین دغدغه باشگاه را نبود فنس دور زمین فوتبال جهت اخذ میزبانی عنوان نمود و دست یاری مجموعه شهرداری را خواستار شد.

در پایان هر سه عضو شورای شهر ضمن ابراز همراهی با نماینده شهرمان قول مساعد دادند در کوتاه ترین زمان ممکن با توجه به آغاز مسابقات در ابتدای آذر ماه نسبت به محصور نمودن (فنس کشیدن) ضلع جنوبی زمین فوتبال اقدام تا امتیاز میزبانی از باشگاه کشاورز خشکبیجار در آستانه مسابقات سلب نشود.

 

ادامه مطلب...

 

 

مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی برگزار شد

مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی برگزار شد

مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی، گیلان شناس ، روزنامه نگار و شاعر خشکبیجاری در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار...

عکسهای ارسالی کاربران

پذیرش آگهی09226784183

فرهنگی هنری

ورزشی