مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی، گیلان شناس ، روزنامه نگار و شاعر خشکبیجاری در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.

مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی متخلص به م.پ جکتاجی، گیلان شناس، روزنامه نگار و شاعر معاصر گیلانی عصر امروز در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.

سید هاشم موسوی، رئیس پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان در حاشیه این مراسم که با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر استان گیلان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از برنامه های این مرکز قدردانی و نکوداشت از پژوهشگرانی است که برای فرهنگ گیلان زحمت کشیدند.

وی با بیان اینکه استاد جکتاجی تاکنون 9 شماره گیلان نامه را به چاپ رسانده است، خاطرنشان کرد: از این استاد فرهیخته همچنین آثار فراوانی با موضوع گیلان شناسی و فرهنگ گیلان منتشر شده است.

مدرس دانشگاه، دغدغه استاد جکتاجی را حفظ فرهنگ کهن گیلان دانست و عنوان کرد: پژوهشگران فرهنگ و هنر گیلان باید به مکتب گیلان شناسی استاد جکتاجی مراجعه کنند.

گارنیک آساطوریان، گیلان شناس ارمنستانی نیز با بیان اینکه آثار استاد جکتاجی در تاریخ کشور ماندگار است، گفت: در تلاشم مجموعه مقالات پیوند استاد جکتاجی با فرهنگ گیلان را به چاپ برسانم.

وی بخش قابل توجهی از فرهنگ ایران را نشات گرفته از فرهنگ گیلان دانست و اضافه کرد: کهن گرایی ایران در عرصه فرهنگی این کشور را در جهان برجسته کرده است.

محمدتقی پوراحمد جکتاجی روزنامه‌نگار، محقق، شاعر و داستان‌نویس گیلانی است که در سال 1326 در رشت متولد شد و پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان شاهپور رشت، به استخدام آموزش و پرورش درآمد.

او پس از انقلاب به زادگاهش بازگشت و سال هاست که به کار مطبوعاتی و انتشاراتی مشغول است.

از کارهای استاد جکتاجی علاوه بر تالیف و تحقیق و سرودن شعر، انتشار روزنامه دامون و نشریه گیله   وا و گردآوری گیلان   نامه(مجموعه مقالات گیلان   شناسی) است.

او به عنوان مدیرمسئول انتشارات گیلکان کتاب‌های متعددی را نیز از سایر نویسندگان، شاعران، محققان و مورخان به چاپ رسانده ‌است.

منبع: ایرنا

ادامه مطلب...

کارگروه فرهنگی هنری خشکبیجار تقدیم میکند:


نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاری
از ۱۰ تا ۱۲ آبان در سالن جهاد کشاورزی خشکبیجار، ساعت ۱۹ عصر

 ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نمایشگاه مذکور شامل ٢٨ عکس در اندازه ٦٠ در ٩٠ سانتیمتر به صورت سیاه سفید و رنگی با محوریت طبیعت گیلان در تمامی فصول و از مناظر و زندگی روزمره افراد در ارتفاعات و ییلاقات و نوع سبک زندگیشان، آداب و رسوم و نوع پوشش آنها به نمایش در آمده است.

مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی برگزار شد

مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی برگزار شد

مراسم نکوداشت استاد محمدتقی پوراحمد جکتاجی، گیلان شناس ، روزنامه نگار و شاعر خشکبیجاری در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار...

عکسهای ارسالی کاربران

پذیرش آگهی09226784183

فرهنگی هنری

ورزشی