به نام یزدان

با درود خدمت همشهریان محترم خشکبیجاری و همچنین همراهان رسانه خشکبیجارما و با عرض خوش آمدگویی به آقای کاوه صفری عضو محترم شورای شهر خشکبیجار

 

خشکبیجارما: بیش از صد روز از به روی کار آمدن شورای شهر خشکبیجار "دوره پنجم" می گذرد، لطفا" شرحی از اقدامات صورت گرفته در این بازه زمانی را بیان بفرمائید؟

بسم الله الرحمن الرحیم، عرض سلام و ادب دارم خدمت همشهریان خوبم و همچنین تشکر از رسانه خشکبیجارما که این وقت را در اختیار بنده قرار دادند.

در ابتدای عرایضم این نکته را یاد آور می شوم که به نیابت و نمایندگی ازطرف اکثریت اعضاء محترم شورای شهر خشکبیجار در اینجا حضور یافتم و امیداورم بتوانم پاسخگوی سوالات شما باشم.

اهم اقدامات صورت گرفته در بیش از یکصد روز از آغاز شورای شهر جدید بدین شرح می باشد:

*شن ریزی و تسطیح معابر خاکی با خرید و پخش حدود 250 کامیون شن در بیش از 100 کوچه

*روکش آسفالت و لکه گیری خیابان ها و آسفالت کوچه های مستعد با پخش هزار تن آسفالت (مساحت 10000 متر مربع)

*جدول گذاری به طول 300 متر و اصلاح هندسی معابر

*اصلاح فضای سبز موجود و کاشت حدود 350 اصله نهال زینتی در فضایی به مساحت 2000 متر مربع

*خرید مجموعه بازی پلی اتیلن و استاندارد سازی محوطه بازی کودکان پارک شهر

*رنگ آمیزی و نقاشی دیوارها

*انعقاد قرارداد جهت ساخت و نصب المان داخل میادین و پارک

*جابجایی و نصب تیرهای برق

*بازگشایی گره های ترافیکی از طریق خریداری املاک شهروندان

*خرید و جانمایی سطل های زباله به تعداد 150 عدد و همچنین نصب 8 ایستگاه تفکیک از مبدا زباله خشک

*لوله گذاری و ساماندهی فاضلاب و کانالهای دفع آبهای سطحی به طول 70 متر

*خرید تجهیزات آتش نشانی و خدمات ایمنی و نصب شیرآلات هیدرانت در سطح شهر

*انعقاد قرارداد با شرکت صدرا نگین شمال جهت آموزش تفکیک از مبدا از درب منازل و جمع آوری زباله های خشک

*پیگیری طرح جامع شهری و برگزاری جلسات جهت رفع نواقص و مغایرت ها به منظورتوسعه و تسهیل ساخت و سازها

*تشکیل کارگروه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار در خصوص اماکن تفریحی و خدماتی

*انعقاد قرارداد با بخش خصوصی جهت احداث سینمای شش بعدی

*انعقاد قرارداد با بخش خصوصی جهت احداث تلویزیون شهری و ساماندهی تبلیغات محیطی

*تعویض تابلوهای راهنمایی در سطح شهر

*مذاکره با بخش خصوصی جهت جمع آوری و کنترل حیوانات مزاحم

*انجام فعالیت های فرهنگی

ایجاد پارکینگ موقت و ثابت در محوطه بازار

*زیبا سازی مبادی ورودی و خروجی شهر از طریق رنگ آمیزی پل ها و نصب پرچم

*حمایت از تیم های ورزشی و بهسازی و تجهیز زمین ورزشی شهرداری

*طراحی آرم شهرداری از طریق فراخوان عمومی

*تجهیز ماشین آلات به خصوص ماشین آلات مرتبط با ستاد بحران

*مطالعه و انجام کارهای مقدماتی جهت احداث منطقه نمونه گردشگری

 

خشکبیجارما: با توجه به اینکه شهرداری خشکبیجار در وضعیت مالی مناسبی قرار ندارد، کارهای انجام گرفته در سه ماه اخیر از چه منابعی تامین اعتبار می شود؟

 

باید خدمت شما عرض کنم که متاسفانه مشکل مالی فقط مختص شهر خشکبیجار نیست و میتوان گفت تمام شهرداریهای کشور با این مشکل دست به گریبان هستند.

ما به کمک نمایندگان مجلس و دعوت از عزیزان سازمان برنامه و بودجه و همچنین با دعوت از مردم دادن 10% تخفیف عوارض سعی داریم به طرق مختلف این مشکل را حل و شهرداری را آنگونه که شایسته شهروندان است اداره نمائیم.

 

خشکبیجارما: مهم ترین مواردی که در صحن شورا مطرح شده و به تصویب رسیده چه مصوباتی بوده است؟

خرید شن جهت شن ریزی کوچه های خاکی، خرید آسفالت جهت لکه گیری، احداث سینمای شش بعدی در پارک شهر، اصلاح پارک شهر و تجهیز آن، جابجایی تیرهای برق مزاحم، باز کردن گره های کور ترفیکی ، تغییر در شکل ظاهری شهر و هندسی میادین و زیبا سازی بلوارها از جمله اهم مصوبات شورای شهر هستند.

 

خشکبیجارما: به نظر می رسد شورای شهر دارای اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیست و عملا نقشه راهی جهت رسیدن شهر به جایگاه واقعی خود دیده نمی شود؟

در کوتاه مدت ما سعی نمودیم با ابلاغ طرح جامع شهر که خواسته غالب شهروندان بود گامی در جهت تسریع روند ساخت و ساز برداریم. در میان مدت برنامه ما آسفالت کوچه ها و خیابانهای خاکی است و برنامه کلان یا بلند مدت ما تعریض جاده خمام به خشکبیجار و خشکبیجار به امین آباد است که در این زمینه رایزنی های مختلفی با مدیران استانی و نمایندگان مجلس صورت گرفته است. به نظر بنده با تعریض این دو محور رونق اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و اجتماعی به بخش خشکبیجار بخشیده خواهد شد.

 

خشکبیجارما: دغدغه بسیاری از شهروندان فقدان کارگروههای تخصصی در شهر می باشد و به نظر شما نقش نخبگان در پویایی شهر به چه میزان است؟

شورا همانطور که از نامش بر می آید بر گرفته از شور و مشورت است و ما نیز از دانش نخبگان شهر استقبال می کنیم، اما بنده یک گله از شهروندان محترم دارم معمولا همشهریان ما پس از انتخابات حالت انفعالی به خود می گیرند و پیگیر قولها و وعده های داده شده نیستند و امیدوارم حضور مردم و مطالبه گری آنها بیش از پیش باشد.

ما در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته جلسات علنی شورا را برگزار می نمائیم و پذیرای مشکلات و ایده های شهروندان فهیم و همچنین سوالات شما هستیم. در مجموع تشکیل کارگروهها ایده بسیار خوبی است و قطعا خروجی خوبی خواهد داشت.

 

خشکبیجارما: آیا برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان مجلس و مدیران استانی تا کنون راه به جایی برده و عوایدی را نصیب شهرمان کرده و چرا در ملاقات با مسئولین الویت ها در نظر گرفته نمی شود؟ بطور نمونه آیا اسقرار پزشکی قانونی الویت شهر است یا استقلال اداره ثبت احوال؟

به نظر بنده هر قطعه سنگی جهت عمران و آبادانی شهر جابجا گردد برای بنده قابل قبول است. ما پیگیر استقرار و استقلال ادارات وابسته هستیم حال هر کدام زودتر به سر انجام برسد امتیازی برای شهر و شهروندان محسبوب می گردد. از دیدگاه بنده مسئله مهم این است که این ادارات هرچه زودتر در شهر مسقر شوند.

 

خشکبیجارما: اخیرا از سوی سخنگوی شورا سخنانی مبتنی بر لابی های قبل از انتخابات هیات رئیسه به میان آمده، برای روشن شدن افکار عمومی در این مورد آنچه رخ داده را شفاف اعلام بفرمائید؟

متاسفانه سخنان ایشان حواشی زیادی را ایجاد نموده، آقای دکتر اخوان بیش از آنکه سخنگوی شورا باشند سخنگوی برنامه های خودشان هستند. من به توصیه دوستان تاکنون سکوت کردم اما اینجا اعلام می کنم بیشترین لابیگری برای ریاست شورا از سوی ایشان انجام پذیرفته است. ایشان با تمامی اعضاء برای ریاست لابی نمودند به غیر از بنده که البته ازسوی دوستان مشترک این کار را هم می خواستند انجام دهند که با مقاومت من مواجه شدند. دلیل این امر هم عدم صداقت در رفتار و گفتار ایشان است، از طرفی خود را منتقد شماره یک اثنی عشری شهردار وقت نشان میدادند از طرف دیگر به روح پدر خود قسم یاد می کرد که اگر رای بیاورد اثنی عشری باید به کار خود ادامه دهد.

 

پس از انتخاب ایشان به عنوان عضو شورا بارها با آقای ابراهیم اثنی عشری تماس تلفنی داشته و قول ماندن را به او داده بود، در حالی که در جمع خانم حسینی و رامین صفاری قول کنار گذاشتن شهردار و همراه بود با آنها در این امر را می داد. این رفتار های دوگانه و یا بهتر بگویم چند گانه ایشان تا آنجا ادامه یافت که دو روز قبل ار انتخاب هیات رئیسه ضیافت نهاری را در تشکیلات خود و با حضور حسن معینی و محمد نژاد (بخشدار خشکبیجار) ترتیب داد و ماحصل سخنان به آنجا ختم شد که اخوان رئیس شود، حسن معینی نائب رئیس و شهردار هم به روی کار بماند و متعاقب همین قضیه آقای بخشدار با ابراهیم اثنی عشری تماس برقرار کرد تا من حمید صفری را راضی کند تا به اخوان رای ریاست بدهم تا شهردار ابقاء شود.

"ابراهیم اخوان این استدلال را داشت که اثنی عشری شهردار توانمدی است اما شورا نمی تواند از توانمندی او بهره ببرد"

همه می دانند حمید صفری ارتباط نزدیکی با شهردار وقت داشت، حال اگر شهرم برایم مهم نبود به ریاست ایشان رای میدادم و اثنی عشری هم شهردار باقی می ماند ولی من زادگاهم را هیچگاه معامله نخواهم کرد.

"آقای دکتر اخوان شمایی که در کلام و نوشته های خود از آیه های قرآن استفاده می کنید به حرمت کلام خدا حقیقت را عنوان کنید و به آن احترام بگذارید. اگر توانستید ارتباط پیمانکاران و شرکت هایشان با شهردار وقت را ثابت نمائید بنده استعفاء خواهم داد ولی در غیر اینصورت شما از شهروندان عذر خواهی خواهید نمود...!؟

شما که در شعارهای انتخاباتی عنوان می نمودید حسابهای مالی شهرداری را شخم خواهم زد و حال بیش از سه ماه از دادن حکم به شما جهت تحقیق و تفحص می گذر چرا تاکنون یک سند رو نکردید؟!

دکتر اخوان شما بهتر است به قول های انتخاباتی خود در کلاسهای قرآن که رفع بیکاری جوانان بود عمل کنید. مگرشما قول ساخت برج و استخر را نداده بودید حال چه شده از این امر منصرف شدید.

سابقه ساختمانی شما همکه روشن است در این مورد هم با شکایت خریداران پای شما به محاکم قضایی باز و محکوم به پرداخت جریمه شدید. مردم این نوع رفتارهای شما را فراموش نخواهند کرد و مطمئن باشید دیگرشهروندان از شما حتی یک واحد هم خریداری نخواهند کرد.

"امروز ادعا می کنید چرا کلید دفتر شورا در اختیار من نیست، چرا نمی گوئید چه رفتاری انجام دادید که کلید از شما گرفنه شد"

 

خشکبیجارما: در برخی محافل این ادعا مطرح شده که ریاست شورا جهت انتخاب اعضای کمیسیون ها تحت فشار قرار داشته است آیا چنین ادعایی صحیح است و ساز و کار انتخاب اعضای کمیسیون به چه منوال و در قانون چگونه پیش بینی شده؟

طبق قانون اعضای کمیسیون ها به پیشنهاد رئیس شورا و توسط اعضای شورا انتخاب می شوند.

عرض بنده بر این است، اگر ریاست شورا از طرف بنده تحت فشار بودند پس چگونه پیشنهاد ایشان جهت ماده 100 آقای اخوان بودند؟ اگر بنا به فشار باشد فشار آقای اخوان به ریاست شورا در جهت گرفتن ماده 100 بود.

بنده یک رای بیشتر ندارم و دلیل رای ندادنم به آقای اخوان این مسئله است که رئیس ماده صد علاوه بر حفظ منافع شهرداری باید حافظ منافع شهروندان نیز باشد و باید بتواند از حقوق آنها دفاع نماید و متاسفانه ایشان شناخت کافی نسبت به اکثر شهروندان ندارند.

" آقای اخوان دائما این ادعا را مطرح می کنند که حقوقدان هستند و شایسته ریاست کمیسیون ماده صد من متعجبم جناب دکتر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران این همه ادعا ندارند"

 

مگر در تشکیل جلسه ماده100 قاضی به عنوان حقوقدان حضور ندارد و نماینده استانداری به عنوان کارشناس فنی ، نمایندگان شهرداری و یک عضو شورا هم که حضور دارد حال چه اصراری بر حضور ایشان است!؟

بنده در کمیسیون ماده 77 حضور دارم که به جرات می توانم بگویم تا کنون این کمیسیون حداقل در شهرداری خشکبیجار تشکیل نگردیده است. نمی دانم دلیل این همه حساسیت به کمیسیون ماده صد از جانب ایشان چیست؟ گاهی اوقات انسان به این همه حساسیت مشکوک می شود!

 

خشکبیجارما: با سپاس از اینکه پاسخگوی سوالات ما بودید، در پایان اگر صحبت خاصی هست بفرمائید؟

از وقتی که در اختیار من گذاشتید تشکر میکنم و امیدوارم شهروندان فهیم ما با روحیه مطالبه گری و حضور در جلسات شورا پیگیر وعده های انتخاباتی منتخبین خود باشند. ما همواره پذیرای پیشنهادهای سازنده شهروندان که می تواند گره گشای مشکلات شهرمان باشد هستیم و از همه دوستان خواهش میکنم اگر شهرمان در الویت نخست است دست از حاشیه سازی و اختلافات برداریم، مردم به ما رای دادند که در جهت عمران و آبادی زادگاهمان قدم برداریم و به قول یکی از دوستان در جنگ و دعوا سازندگی اتفاق نمی افتد. در پایان جا دارد از شهردار پر تلاش خشکبیجار جناب آقای مهندس فرخی و همچنین پرسنل و کارکنان زحمتکش شهرداری خشکبیجار که شبانه روز در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند کمال تشکر را داشته باشم.

 

خدایا چنان کن سر انجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

 

b_300_300_16777215_00_images_kaveh.jpg 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاری

نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاری

کارگروه فرهنگی هنری خشکبیجار تقدیم میکند: نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاریاز ۱۰ تا ۱۲ آبان در...

بررسی عملکرد صد روزه شورای شهر خشکبیجار "دوره پنجم"

بررسی عملکرد صد روزه شورای شهر خشکبیجار "دوره پنجم"

به نام یزدان با درود خدمت همشهریان محترم خشکبیجاری و همچنین همراهان رسانه خشکبیجارما و با عرض خوش آمدگویی به آقای...

عکسهای ارسالی کاربران

پذیرش آگهی09113492753

فرهنگی هنری

ورزشی