لطفا یک بیوگرافی کوتاه از خودتان بفرمائید؟
فرزاد اسدی متولد سال 1362 در خشکبیجار،دانش آموخته رشته عمران در مقطع کارشناسی هستم. از سال 1389 در استخدام شهرداری خشکبیجار و از سال 1391 مسئول خدمات شهری شهرداری خشکبیجار را بر عهده دارم.

"قبل از پاسخگویی به سوالات شما و همشهریان عزیز می خواهم از رسانه "خشکبیجارما" بابت بازتاب مسائل و مشکلات شهر و همچنین تبدیل شدن به پلی بین همشهریان و مسئولین شهر تشکر کنم. بنده به شخصه از نقد استقبال و همواره پیشقدم در نقدپذیری هستم"

توضیح مختصر از نوع فعالیت و خدماتی که به شهروندان ارائه میدهید را اعلام بفرمائید؟
بر خلاف تصور عمومی از خدمات شهری که محدود به نظافت و جمع آوری زباله می شود، خدمات شهری شهرداری خشکبیجار بسیار گسترده و شامل بیش از 35 واحد می باشد، از مهم ترین آنها میتوان به: واحد آتش نشانی، واحد موتوری، واحد تاکسیرانی، واحد بحران، سد معبر،تخلفات ساختمانی، فضای سبز، زیبا سازی، رفع گرفتگی آبهای سطحی،جمع آوری حیوانات مزاحم، آرامستان، نظافت شهر و سرویس های بهداشتی، جمع آوری و تفکیک زباله اشاره نمود.

با توجه به اینکه عمده سوال شهروندان نسبت به موضوع سد معبر است به اختصار وظیفه این واحد را توضیح تا به سایر جزئیات آن پاسخ داده شود؟
هر نوع وسیله ای که خارج از محدوده تجاری و مسکونی قرار گیرد سد معبر محسوب می شود و همکاران ما موظف به رفع آن می باشند.

خوشبختانه با روی کار آمدن شورا و شهردار جدید شاهد نظم بخشی در بازار روز و همچنین دستفروشان بوده ایم، اما متاسفانه تا به امروز چاره ای برای ساماندهی بازار ماهی فروشان اندیشیده نشده است؟
این همشهری به نکته خوبی اشاره نموده ، البته برای بازار ماهی فروشان همانند بازار عرضه طیور زنده چند نقطه مدنظر است که به زودی این عزیزان نیز به آن مکان جدید منتقل خواهند شد.با توجه به ایجاد رمپ در برخی از پیاده روهای شهر جهت تسهیل در رفت و آمد معلولین و همچنین کالسکه کودکان عملا مسیر های منتهی به آنها توسط برخی کسبه مسدود شده می باشد؟
اتفاقا در ماه جاری سازمان بهزیستی از رمپ ها بازدید و نسبت به ایجاد آنها ابراز رضایت نموده  و ما هم در واحد رفع سد معبر می کوشیم با باز نگه داشتن مسیر برای این عزیزان کمک کوچکی به آنهاکرده باشیم. همچنین با کسبه ای که در پیاده روها سد معبر ایجاده نموده اند برخورد قانونی خواهیم نمود.

متاسفانه مشاهده می شود در بسار از پیاده رو های شهر همه گونه استفاده ای از آن می شود به غیر تردد عابرین که به ناچار از خیابان با آن همه از خطرات تردد می کنند. امروزه مشاهده می شود پیاده رو ها عملا در تسخیر راکبان موتور سیکلت، نمایشگاه های اتومبیل، تعمیر گاه های خودرو و مشاغلی از این دست می باشد، آیا زمان آن فرا نرسیده یکبار برای همیشه به این معضل در پیاده روها خاتمه داد؟
وظیفه برخورد با پارک و تردد وسیله نقلیه در حیطه اختیارات شهرداری نیست و وظیفه پلیس راهور است که طبق هماهنگی های صورت گرفته با جناب سرهنگ مهری مسئول پلیس راهور بخش های شهرستان رشت که مقر آن نیز در خشکبیجار است بنا است از هفته آتی با این نوع تخلفات برخورد صورت گیرد.

"بنده نه عنوان به مسئول خدمات شهری بلکه به عنوان یک همشهری از همه همشهریان تقاضا می کنم به دلیل رعایت حقوق دیگر شهروندان از تردد و پارک وسائل نقلیه در پیاده رو ها جدا خوداری نمایند تا توسط پرسنل پلیس راهور جریمه یا وسیله نقلیه آنها به پارکینگ منتقل نگردد. از عزیزانی هم که اتومبیل خود را در اختیار تعمیرگاهها می گذارند خواهشمندم از متصدی آن بخواهند تا خودرو آنها را حتما در داخل گاراژ تعمیر تا متحمل جریمه پارک کردن در پیاده رو نشوند"

خیابانهای مرکزی شهر همانند منتظری، نواب، سید جمال الدین فاقد مسیر پیاده رو هستند و با توجه به عرض کم این خیابانها تردد عابرین با خطرات فراوان از مسیر اتومبیل رو انجام می پذیرد ، برای حل این مشکل چه چاره ای اندیشیده اید؟

به دلیل بافت قدیمی ما با مشکل تردد در این مسیرها مواجه هستیم که یک بخش آن به نوسازی و عقب نشینی بر می گردد که من از همین تریبون اعلام می کنم که شهرداری همکاری لازم را با شهروندانی که نسبت به نوسازی بافت های قدیمی نمایند از طریق تخفیف 50% در صدور پروانه و همچنین معرفی به بانک های عامل جهت دریافت تسهیلات را انجام خواهد داد، اما بخش دوم مرتبط با پلیس راهور است که متاسفانه خشکبیجار تنها بخش از بخشهای شهرستان رشت است که فاقد خودرو پلیس راهور می باشد و این امر پرسنل پلیس راهور خشکبیجار را در گشت زنی های مداوم و برخورد با متخلفینی که با خودرویشان موجب سد تردد در خیابانهای کم عرض را می شوند مشکل نموده است..

دلیل خاموش بودن تلویزیون شهری داخل شهرداری چیست؟
مسئول راه اندازی تلویزیون شهری شرکت مجری آن می باشد و شهرداری فقط نقش نظارتی بر آن دارد. اما با پیگیری های انجام شده متوجه شدیم مشکل از "برد" آن است که ظرف چند روز آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.

دلیل خاموش بودن برج نور داخل پارک شهر و همچنین ورودی شهر چیست؟
البته به نظر من از ابتدا ایجاد این برج نور که به آن برج گمرکی گفته می شود فاقد کار کارشناسی بوده است. در پارک شهر به دلیل تعدد درختان بیش از پنج متر و شاخه های آنها عملا نوری ار این برج نور به سطح پارک تابیده نمی شد و به همین جهت ما از تعداد زیادی چراغ های پارکی برای روشنایی استفاده نمودیم.

حال که استفاده ای از این برج های نور نمی شود بهتر نیست از آن در ورزشگاه شهرداری خشکبیجار که فاقد سیستم روشنایی است بهره برد؟
پیشنهاد بسیار خوبی است و من به نیابت از شما این موضوع را با شهردار و مسئولین مربوطه مطرح خواهم کرد.

زیبا سازی میدان نوشاددل که در واقع ورودی شرقی شهر است چه زمانی به سر انجام خواهد رسید؟
ایجاد این میدان به بیش از ده سال پیش برمی گردد که یکبار نیز اصلاح هندسی در زمان شهردار قبلی شد و بنا بود در میانه آن آب نما احداث شود ولی به تعویق افتاد، حال بنا است المانی شایسته شهر و شهروندان در آن نصب گردد.

تکلیف نام میدان مرکزی شهر چه زمانی مشخص خواهد شد و چرا این میدان که چشم شهر است فاقد زیبا سازی متناسب و در خور شهری با قدمت بیش از هشت قرن است؟
نام این میدان به نام شهرداری مصوب شده است. ما از همین تریبون از دانش آموختگان رشته معماری دعوت می کنیم جهت زیبا سازی این میدان و سایر میادین ما را با ایده های خود یاری کنند.

از زمستان گذشته شهر فاقد تابلو خوش آمد گویی است آیا بهتر نبود قبل از نصب تابلوی جدید تابلوی قدیمی در جای خود باقی می ماند؟
ما در هنگام از جای کندن تابوی قدیمی قصد داشتیم قبل از نوروز98 تابلوی جدید را جای گذاریم کنیم که به دلیل تعلل پیمانکار این امر میسر نشد. اما این قول را میدهم تا پایان پائیز تابلوی مدرن و در خور شان مردم خشکبیجار در ورودی های شرقی و غربی و درآینده در ورودی های شمالی و جنوبی نصب خواهد شد.

نصب بنر های مناسبتی در سردر شهرداری با توجه به تعدد استند های تبلیغاتی در جای جای شهر چه توجیهی دارد؟
تقاضاهای فراوان شهروندان موجب این بی نظمی ها شده که قول می دهم در آینده حداقل در سردر شهرداری ما با آن مواحه نخواهیم بود.

اخیرا ما با نوع جدیدی از تردد مواجه ایم به نام تردد اسب سواران که گاها با اسب های رام نشده در پیاده روها ی  است مواجه ایم که این امر موجب وحشت کودکان و بانوان می شوند، مسئول رسیدگی با چه نهادی است؟
در این زمینه هماهنگی های لازم  با فرماندهی انتظامی جهت برخورد قانونی با این افراد انجام شده است.

کوچه های فاقد آسفالت شهر چه زمانی و با چه راهکاری آسفالت خواهند شد؟
به جر کوچه هایی که اخیرا ایجاد شده اند ما حدود 110 کوچه خاکی داریم که با وضعیت اقصادی شهرداری و کمبود بودجه رفع این مشکل بدون مشارکت مردم میسر نخواهد بود.اما با مشارکت 40% شهروندان ساکن در کوچه های بالای 10 متر می شود این مشکل را مرتفع نمود.

توضیحی نسبت به جدول زمانبدی جمع آوری زباله های تفکیک شده را اعلام بفرمائید؟
روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت 9 الی 12 در بخش شمالی شهر از میدان شهرداری به بالا شامل خیابانهای منتظری، نواب، معلم، امیر کبیر، سعیدی، پادگان،طالقانی، سید جمال الدین، انقلاب، سلمان فارسی، شهدا و بلوار ساحل و روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت 14 الی 18 در بخش جنوبی شهر شامل بلوار ساحل و امام رضا و خیابانهای فهمیده، شریعتی، مفتح، سردار جنگل، پانزده خرداد زباله های تفکیک شده از شهروندان تحویل و در قبال آن بسته های تشویقی شامل انواع شوینده ها داده خواهد شد.

در پایان اگر صحبت خاصی هست عنوان بفرمائید؟
 از تمامی 32 همکار خودم در خدمات شهری بسیار سپاسگزارم که بنده را در ارائه هر چه بهتر خدمات به شهروندان فهیم خشکبیجاری یاری می نمایند.

 

 b_300_300_16777215_00_images_9988.jpg

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاری

نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاری

کارگروه فرهنگی هنری خشکبیجار تقدیم میکند: نمایش "لباسی برای مهمانی" با بازی مریم شعبانی هنرمند خشکبیجاریاز ۱۰ تا ۱۲ آبان در...

جلسه مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با مسئولین شهری و بخش خشکبیجار

جلسه مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با مسئولین شهری و بخش خشکبیجار

در ادامه رایزنی های مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در پارلمان، جلسه ای با حضور آقایان حسن معینی، کاوه...

عکسهای ارسالی کاربران

آگهی تجاری

فرهنگی هنری

ورزشی